Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


NOVINKA - Prodej krásného stavebního pozemku - Tochovice u Příbrami

Hledáte krásný dostupný pozemek v blízkosti Příbrami? Tak už nemusíte hledat dál! Nabízím k prodeji krásný rovinatý pozemek na kraji obce Tochovice. Bydlení v krásné vsi s desetiminutovým dojezdem do Příbrami.

Popis nemovitosti

Dobrý den,
pokud hledáte bydlení s dobrou dostupností do Příbrami za rozumné peníze, tak již hledat nemusíte! Po úspěšném prodeji pozemku v Tochovicích jsem byl osloven majitelkou sousedního pozemku a nyní ho dáváme do prodeje.

Ideální pozemek pro bydlení! Nabízím prodej krásného pozemku o výměře 1727m2 v obci Tochovice, pouhých 11 km jižně od Příbrami. Momentálně probíhá žádost o připojení elektrické energie. Kanalizace bude řešena dočasnou domovní ČOV. Voda z vlastní studny na pozemku.

Obec Tochovice se nachází v okrese Příbram ve Středočeském kraji, asi 11 km jižně od Příbrami. Žije zde cca 700 obyvatel. Obec proslula jako centrum jezdeckého sportu s chovem koní. Obci vévodí zámeček s oborou, která se nachází na kraji Tochovic.Najdete zde veškerou občanskou vybavenost, včetně mateřské a základní školy, obchodu i restaurace. Dopravní dostupnost do města je možná jak vlakem tak i autobusem.

Milovníci přírody a turistiky zde najdou i krásná místa pro procházky po okolí.

Historie:

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1331. V Tochovicích byla škola již v 16. století. Roku 1590 je připomínán Jiří jako tochovický rektor. Škola zanikla během třicetileté války. Nakrátko byla obnovena v 18. století, ale potom byla obec přiškolena k Starosedlskému Hrádku, kam dětí chodilo poskrovnu. Další děti v Tochovicích vyučovali pokoutní učitelé. Od roku 1817 pokoutně vyučoval Karel Sedláček, k němuž chodilo asi 30 dětí. V roce 1837 bylo obci povoleno založení dvoutřídní školy. Občané najali místnosti pro dvě třídy a byt pro učitele. První třída byla v domě č. 38 u chalupníka Maška v níž bydlel i pomocný učitel a z pokoutné školy vznikla druhá třída. Učitelem se stal František Janda a pomocníkem zůstal pokoutný učitel Karel Sedláček, ale již po roce jej vystřídal Vojtěch Svoboda a v roce 1830 Václav Čadek, který zde setrval do roku 1835. Téhož roku byla vystavěna i nová školní budova, ve které byly dvě učebny a byty pro učitele a pomocníka. V letech 1861–1878 zde působil František Maroušek, který se stal také prvním řídícím učitelem. Kolem roku 1864 založil farář P. Josef Matějovic při škole žákovskou knihovnu. V roce 1875 byla škola rozšířena o třetí třídu. Po Marouškovi nastoupil učitel Jan Drůbek, který založil také knihovnu pro učitele. V roce 1880 byla na škole zavedeno vyučování ženským ručním pracím. V roce 1882 byla zřízena školní zahrada a letní tělocvična. V roce 1884 byla škola rozšířena o čtvrtou třídu. V roce 1899 byla škola přistavěna. Na škole se pořádaly divadelní představení k dobročinným účelům a školní výstavy.

Zkušený realitní makléř Tomáš Černohorský je připraven se vám věnovat během osobní prohlídky, zodpovědět vaše dotazy, zprostředkovat financování a zajistit bezchybný servis, pokud se rozhodnete tento pozemek koupit.

Budu se těšit na osobní setkání!
Tomáš Černohorský

 

 

CENA: 2.290.000,-

Videoprohlídka

Virtuální 360° prohlídka

Snímek katastrální mapy

Snimek_obrazovky_2023-10-25_190104

Ing. Tomáš Černohorský

Reality byly to první, v čem jsem začal podnikat. Již 10 let se tak věnuji nákupu a prodeji nemovitostí. Proto vím, jak to v realitách chodí. Pomůžu vám s odhadem, kontrolou i přípravou smluv. Jestli právě prodáváte nemovitost, stačí, když na sebe necháte kontakt, a já se vám ozvu. Pokud nemovitost naopak sháníte, napište mi svou představu o vysněném bydlení a já se po něm podívám za vás.


Ing. Tomáš Černohorský

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF