Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


PRODÁNO - Bydlení v krásném údolí Berounky na kraji CHKO Křivoklátsko

Již Vás nebaví městský shon a přemýšlíte o stěhování do přírody? Zbystřete! Máme pro Vás novinku v krásném údolí Berounky s výbornou dostupností do Prahy. Dům se nachází kousek od řeky s Veškerou občanskou vybaveností v blízkém okolí. Dostupnost do Prahy autem je 20 minut a pokud byste raději vlakem, za pět minut jste na nádraží!

Bydlení za cenu malého pražského bytu na okraji Křivoklátska určitě stojí za Vaši pozornost!

Hýskov je obec ve Středočeském kraji, 4 km severozápadně od Berouna. Leží v údolí řeky Berounky, na jejím levém břehu, uprostřed lesnaté krajiny. Obec má rozlohu 640 ha, cca 800 domů a zhruba 2100 obyvatel.

Díky své poloze v údolí Berounky, uprostřed lesnaté krajiny, je obec a její okolí vyhledávanou oblastí pro turistiku a rekreaci, zejména jako východiště do CHKO Křivoklátsko.

Popis nemovitosti

Dobrý den,

již Vás nebaví městský shon a přemýšlíte o stěhování do přírody? Zbystřete! Máme pro Vás novinku v krásném údolí Berounky s výbornou dostupností do Prahy. Dům se nachází kousek od řeky s Veškerou občanskou vybaveností v blízkém okolí. Dostupnost do Prahy autem je 20 minut a pokud byste radši vlakem, za pět minut jste na vlakové zastávce

Bydlení za cenu malého pražského bytu na okraji Křivoklátska určitě stojí za Vaši pozornost!

Hýskov je obec ve Středočeském kraji, 4 km severozápadně od Berouna. Leží v údolí řeky Berounky, na jejím levém břehu, uprostřed lesnaté krajiny. Obec má rozlohu 640 ha, asi 800 domů a zhruba 2100 obyvatel.

Díky své poloze v údolí Berounky, uprostřed lesnaté krajiny, je obec a její okolí vyhledávanou oblastí pro turistiku a rekreaci, zejména jako východiště do CHKO Křivoklátsko.

Výlet do obce lze spojit s návštěvou nedalekých hradů Karlštejn, Křivoklát nebo Koněpruských jeskyní. V létě se můžete vykoupat na místní pláži či se projet po místní cyklostezce Po stopách králů.

Nejprve trochu čísel:
Rovinatý pozemek o celkové rozloze 410 m2, zastavěná plocha 80 m2, užitná plocha 104 m2, samostatná zděná garáž, kolna a dílna na pozemku. Dům je podsklepen. Vytápění je řešeno kotlem na tuhá paliva, do domu je zaveden obecní vodovod a kanalizace. 

V přízemí se nachází veranda, koupelna se sociálním zařízením a komora. Chodbou projdete do prostorné kuchyně ke ktreré přiléhá obývací pokoj. V prvním patře se nachází ložnice se zavedenou vodou a půdní prostor vhodný k vytvoření druhé ložnice. Pro více informací o domu si prohlédněte virtuální prohlídku níže!

 
Historie a pověsti

První dochovaná zpráva o vzniku malebné obce nedaleko Berouna je v listinách kapituly Vyšehradské z roku 1088. Na starších mapách je vedle Hýskova označována Stará Huť, která byla sloučena s Hýskovem v roce 1961.Na území dnešní obce sídlili v době předhistorické Keltové. Na území obce byly nalezeny nádoby s popelem ze starší doby bronzové.Ve středověku vedla obcí směrem z hradu Karlštejn na Křivoklát Královská cesta.

Díky své poloze v údolí Berounky, uprostřed lesnaté krajiny je obec a její okolí vyhledávanou oblastí pro turistiku a rekreaci. Výlet do obce lze spojit s návštěvou nedalekých hradů Karlštejn a Křivoklát, nebo Koněpruských jeskyní.

Zakladatelem Hýskova byl podle pověsti Hes, syn Slavoše a Tetky, která byla sestrou Libuše. Zeman Hes postavil severozápadně od Slavošova na návrší nad řekou Mží dřevěnou tvrz. Když vypukl ve městě Slavašově mor, utíkali lidé před touto hroznou nemocí z města a část se jich usídlila na návrší kolem Hesovy tvrze a tak kolem roku 776 vznikla osada Heskov. Obyvatelé Heskova měli zemena rádi, protože se svými lidmi dobře zacházel a byl šlechetný. Kolem celé osady nechal postavit vysokou hradbu, která byla na západní straně opatřena branou. Tam stávala stráž, protože na pravém břehu se zdržoval velice bojovný keltský kmen, který napadal okolní tvrze. Dosud zachovalý název Za brankou připomíná hradební bránu.

 

Přemostění břehů řeky Berounky.

Občané Hýskova prakticky od prvopočátků shlíželi na druhý břeh Berounky, který nebylo možné překonat jinak než objížďkou přes okolní obce.  Několik let vedení obce pracovalo na projektu cyklostezky s přemostěním, které se podařilo pomocí získané dotace zrealizovat. Nyní má Hýskov lávku, která spojuje břehy řeky a zároveň i cyklostezku, která vede z Nižbora až do Berouna.

 

 

Cena: 5.800.000,- Kč

Videoprohlídka

3D scan

Půdorysy

 3d-layout_1np 3d-layout_2np_1 0_gegsn3zguvn_0 0_gegsn3zguvn_1
 

3D MAPA

Ing. Tomáš Černohorský

Reality byly to první, v čem jsem začal podnikat. Již 10 let se tak věnuji nákupu a prodeji nemovitostí. Proto vím, jak to v realitách chodí. Pomůžu vám s odhadem, kontrolou i přípravou smluv. Jestli právě prodáváte nemovitost, stačí, když na sebe necháte kontakt, a já se vám ozvu. Pokud nemovitost naopak sháníte, napište mi svou představu o vysněném bydlení a já se po něm podívám za vás.


Ing. Tomáš Černohorský

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF