Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


PRODÁNO - Prodej krásného stavebního pozemku - Tochovice u Příbrami

Hledáte finančně dostupný pozemek v blízkosti Příbrami? Tak už nemusíte hledat dál! Nabízím k prodeji krásný rovinatý pozemek na kraji obce Tochovice. Bydlení v krásné vsi s desetiminutovým dojezdem do Příbrami.

Popis nemovitosti

Dobrý den,
pokud hledáte bydlení s dobrou dostupností do Příbrami za rozumné peníze, tak již hledat nemusíte!


Nabízím k prodeji krásný pozemek o výměře 1727m2 nacházející se na kraji obce. V současné době je zažádáno o připojení na elektrickou energii. Voda bude řešena vlastní studnou na pozemku. Kanalizační přípojka v současné době není možná, neboť obecní čistička odpadních vod má plnou kapacitu, ale již je v jednání projektová dokumentace na rozšíření kapacity. V současné době se bude situace řešit dočasnou domovní ČOV.

 Obec Tochovice se nachází v okrese Příbram ve Středočeském kraji, asi 11 km jižně od Příbrami. Žije zde cca 700 obyvatel. Obec proslula jako centrum jezdeckého sportu s chovem koní. Obci vévodí zámeček s oborou, která se nachází na kraji Tochovic.Najdete zde veškerou občanskou vybavenost, včetně mateřské a základní školy, obchodu i restaurace. Dopravní dostupnost do města je možná jak vlakem tak i autobusem.

 

Milovníci přírody a turistiky zde najdou i krásná místa pro procházky po okolí.

 

Historie:

 

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1331. V Tochovicích byla škola již v 16. století. Roku 1590 je připomínán Jiří jako tochovický rektor. Škola zanikla během třicetileté války. Nakrátko byla obnovena v 18. století, ale potom byla obec přiškolena k Starosedlskému Hrádku, kam dětí chodilo poskrovnu. Další děti v Tochovicích vyučovali pokoutní učitelé. Od roku 1817 pokoutně vyučoval Karel Sedláček, k němuž chodilo asi 30 dětí. Obyvatelé obce pro něj najali místnost v č. 43, kde bylo několik lavic s deskami na psaní. Děti byly rozděleny na písmenkáře, učící se ze slabikáře a na malé a velké čtenáře. Malí čtenáři četli z 1. dílu (náboženství), velcí z 2. dílu (biblický dějepis). Psalo se křídou na černě natřené dřevěné tabulky nebo na tabuli. Písmo se psalo husími brky podle předpisů. Učilo se německé písmo a fraktura. Chlapci se učili počítat, dívky nikoli a psát se učila jen málokterá. Kněz do této školy nechodil. Pokud chtěl mít některý žák vysvědčení, musel do hrádecké školy. V roce 1837 bylo obci povoleno založení dvoutřídní školy. Občané najali místnosti pro dvě třídy a byt pro učitele. První třída byla v domě č. 38 u chalupníka Maška v níž bydlel i pomocný učitel a z pokoutné školy vznikla druhá třída. Učitelem se stal František Janda a pomocníkem zůstal pokoutný učitel Karel Sedláček, ale již po roce jej vystřídal Vojtěch Svoboda a v roce 1830 Václav Čadek, který zde setrval do roku 1835. Téhož roku byla vystavěna i nová školní budova, ve které byly dvě učebny a byty pro učitele a pomocníka. V letech 1861–1878 zde působil František Maroušek, který se stal také prvním řídícím učitelem. Kolem roku 1864 založil farář P. Josef Matějovic při škole žákovskou knihovnu. V roce 1875 byla škola rozšířena o třetí třídu. Po Marouškovi nastoupil učitel Jan Drůbek, který založil také knihovnu pro učitele. V roce 1880 byla na škole zavedeno vyučování ženským ručním pracím. V roce 1882 byla zřízena školní zahrada a letní tělocvična. V roce 1884 byla škola rozšířena o čtvrtou třídu. V roce 1899 byla škola přistavěna. Na škole se pořádaly divadelní představení k dobročinným účelům a školní výstavy.

 

Zkušený realitní makléř Tomáš Černohorský je připraven se vám věnovat během osobní prohlídky, zodpovědět vaše dotazy, zprostředkovat financování a zajistit bezchybný servis, pokud se rozhodnete tento pozemek koupit.

Budu se těšit na osobní setkání!
Tomáš Černohorský

 

 

Cena: 1.990.000,-

Videoprohlídka

Snímek katastrální mapy

Snimek_obrazovky_2022-12-08_134210

Ing. Tomáš Černohorský

Reality byly to první, v čem jsem začal podnikat. Již 10 let se tak věnuji nákupu a prodeji nemovitostí. Proto vím, jak to v realitách chodí. Pomůžu vám s odhadem, kontrolou i přípravou smluv. Jestli právě prodáváte nemovitost, stačí, když na sebe necháte kontakt, a já se vám ozvu. Pokud nemovitost naopak sháníte, napište mi svou představu o vysněném bydlení a já se po něm podívám za vás.


Ing. Tomáš Černohorský

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF